Hamburg ve Stuttgart’ta gece çalışmaları

Komünistler 24 Kasım’da Wuppertal’da düzenlenecek gecenin çalışmalarını Hamburg ve Stuttgart’ta sürdürüyor.

Türkiye Komünist İşçi Partisi’nin (TKİP), Karl Marks’ın 200. doğum yıldönümüne atfen “Adı yüzyıllar boyu yaşayacak, eseri de!” şiarıyla 24 Kasım’da Wuppertal’da gerçekleştireceği gecenin hazırlık çalışmaları Hamburg ve Stuttgart’ta devam ediyor.

Hamburg’da gece faaliyeti

Bilimsel sosyalizmin kurucusu ve işçi sınıfının büyük devrimci öğretmeni Karl Marx’ın 200. doğum yıldönümü vesilesiyle gerçekleştireceğimiz gecenin faaliyetleri Hamburg'da devam ediyor.

Bir ay önce başladığımız faaliyetlerimize ilk etapta yerli sol partiler ile göçmen demokratik kitle örgütlerini ziyaretle başladık. Ziyaretler esnasında afişlerimizi parti ve kurum panolarına asıp geceyle ilgili el ilanlarının dağıtımını yaptık.

Kurumların yanı sıra esnaf ve ev ziyaretleri de gerçekleştirdik. Bu ziyaretlerde hem ilan dağıtımı hem gece bileti satışları yaptık. Hamburg'da yapılan etkinliklere de katılarak gece faaliyeti yürüttük. Etkinliklerin yapıldığı salonların duvarlarına ve giriş kapılarına gecenin afişlerini astık, bilet satışı gerçekleştirdik, ilanlarımızın dağıtımını yaptık. Bu faaliyetlerin yanı sıra düğünlere de katılarak bilet satışı gerçekleştirdik. Yaptığımız ev ziyaretlerinde gecenin önemine ilişkin sohbetler gerçekleştirdik.

 24 Kasım 2018 Cumartesi günü yapılacak gece etkinliğimize bir hafta kala Hamburg'da, 200.Yıl… “adı yüzyıllar boyu yaşayacak eseri de” başlıklı büyük boy afişleri emekçilerin yoğun olarak yaşadığı semtlere asarak işçi ve emekçilere geceye katılmaları için çağrı yaptık. Faaliyetlerimiz gecenin yapılacağı güne kadar devam edecek.

Teslim Demir (Sinan) yoldaşın ölümünün üzerinden bir ayı aşkın süre geçti. Yoldaş, biz hâlâ seni unutmadık ve unutturmayacağız. Biliyoruz bu gecede senin o gür sesini duyamayacağız. Ama önceki gecelerde yaptığın konuşmalar kulaklarımızda çınlayacak. Yoldaş sen fiziki olarak aramızda yoksun ama hayat devam ediyor. Gece faaliyetleri tüm şehirlerde sürüyor. Sana verdiğimiz sözün arkasındayız. Bıraktığın kızıl bayrağı daha yükseklere çıkarmaya kararlıyız. Yoldaşların hep birlikte harıl harıl çalışıyor. Sana verdikleri sözü yerine getirmek için. Yeter ki sen rahat uyu!

Teslim Demir (Sinan) Yoldaş ölümsüzdür!

Yaşasın partimiz TKİP!

Hamburg'dan Komünistler

***

Stuttgart’ta gece çalışması

24 Kasım’da Wuppertal’da Türkiye Komünist İşçi Parti’sinin düzenleyeceği gecenin hazırlık çalışmaları Stuttgart’ta gerçekleştiriliyor.

Marksist ideolojinin kurucusu Karl Marks’ın 200. doğum yıldönümüne atfen “Adı yüzyıllar boyu yaşayacak, eseri de!” şiarlı gecenin afişleri Stuttgart kentinin birçok yerinde asıldı. Yakın zamanda kaybettiğimiz Sinan (Teslim Demir) yoldaşın da anılacağı gecenin el ilanları ve biletler ev ziyaretleri gerçekleştirilerek emekçilere ulaştırılıyor.

Çalışmalar gecenin gerçekleştirileceği tarihe kadar sürdürülecek.

Stuttgart’tan Komünistler