Gençlik örgütlerinden saldırı protestosu

Gençlik örgütleri, bugün Beyazıt’ta yapılan eyleme yönelik polis saldırısını protesto etmek için Kadıköy’de basın açıklaması yaptı.

Gençlik örgütleri, bugün Beyazıt ve Halepçe katliamlarıyla ilgi olarak İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen eyleme polisin saldırmasını ve 33 kişinin gözaltına alınmasını protesto etti.

Akşam saatlerinde Kadıköy’deki Süreyya Operası önünde yapılan eylemde “Baskılar bizi yıldıramaz!” yazılı ozalit açıldı. Eylemde basın açıklamasını okuyan Lizge Biter, Beyazıt ve Halepçe katliamlarını hatırlattıktan sonra, “Bugün çeteler hala devletin güvencesi altında üniversitelerde elini kolunu sallayarak öğrencilere saldırmaya devam ediyor, biz de güvenimizi eşit, özgür ve adil bir ülke ve dünya kurmanın umudunda ve mücadelesinde buluyoruz” dedi.

Bu topraklarda emperyalistlere, çetelere ve sömürücülere karşı mücadelenin sürdüğünü belirten Biter, açıklamayı “Bugün 41 yıl sonra yine Beyazıt'tan, bir zamanlar bizimkilerin geçtiği yollardan ve oturduğu sıralardan haykırıyoruz. Ne katliam yapan katillerinizi unuturuz ne de mücadele etmekten vazgeçeriz” ifadeleriyle sonlandırdı.

Eylemde “16 Mart'ı unutma unutturma!” ve “Gözaltılar tutuklamalar baskılar bizi yıldıramaz!” sloganları atıldı.