ODTÜ Rektörlüğü’nden Devrim Stadyumu’na engel

ODTÜ Rektörlüğü, bahar şenliklerinin, destek vereceğini açıklayan sanatçılarla yapılmasını “temenni” ederken, şenliğin yapıldığı Devrim Stadyumu’nun öğrencilere verilmeyeceğini belirtti.

ODTÜ’de 33 yıldır her yıl Devrim Stadyumu’nda gerçekleştirilen Uluslararası Bahar Şenliği’ne dair dayatmalar ve engellemelerde bulunan ODTÜ Rektörlüğü, “ekonomik nedenler” bahanesiyle şenliği yapamayacaklarını ileri sürmüştü.

Pek çok sanatçının şenliğin yapılması için destek sunacaklarını açıklamasının ardından rektörlük, bu kez de “Öğrenciler şenliği iptal ettiler” yalanını söylemişti.

Son yapılan görüşmelerin ardından rektörlük, öğrencilere dün gönderdiği mail ile şenliklerin, destek açıklamları yapan sanatçılarla beraber yapılmasını “temenni ettiğini” duyurdu. Buna karşın rektörlük, geleneksel olarak Devrim Stadyumu’nda düzenlenen şenliklerin Kongre Kültür Merkezi (KKM) ve otopark alanında yapılmasını dayatarak şenliğin yapılmasını engellemeye devam etti.

İlk iptal kararında da rektörlüğün bu dayatmada bulunduğu öğrenciler tarafından dile getirilmiş, bunun kabul edilemez olduğu ifade edilmişti.