Teslim Demir’in cenazesine katılmak onurdur!

Sermaye düzeninin devrimcileri hedef alan baskı ve saldırıları beyhudedir. Çünkü cenazesine dahi katılınmasına tahammül edemedikleri Sinanlar’ın çoğaldığını görecekler!

Bu sabah birçok yoldaşımızın evine baskın düzenlendi. Öğrenebildiğimiz kadarıyla gerekçe Teslim Demir yoldaşın cenazesine katılmak.

Sinan yoldaş yaşamını devrime adamış bir komünisttir. Böylesi bir komünistin ölümsüzlüğe uğurlandığı cenaze törenine katılmak bizler için bir onurdur. İnsan olmanın gereğidir. Çünkü yaşamını insanlığın kurtuluşu davasına adamak ve bu uğurda mücadele etmek, yaşamını yitirmek tarihsel olarak haklı ve meşru bir tutumdur. Devrimci olmak ve devrimci olarak yaşamını yitirmek yargılanamaz. Sermaye düzeni “terör” demagojisi ile bu gerçeği karartmaya, kitlelerin bilincini bulandırmaya ve buradan hareketle devrimcileri, komünistleri yargılamaya kalkıyor. Buradan bir kez daha haykırıyoruz; sermaye düzeninin devrimcileri hedef alan baskı ve saldırıları beyhudedir. Çünkü cenazesine dahi katılınmasına tahammül edemedikleri Sinanlar’ın çoğaldığını görecekler!

Baskılar, gözaltılar, işkenceler, tutuklamalar bizleri yıldıramaz!

Devrimci Gençlik Birliği
6 Kasım 2018