Akit’in bugünkü hedefi sanatçılar

Dinci-faşist Akit gazetesi bu kez sanatçıları hedef gösterdi.

Dinci-faşist ideolojinin en pervasız kürsülerinden birisi olan Yeni Akit gazetesi, bir dizi toplumsal gelişme üzerinden ilerici-devrimci kurum ve kişileri hedef haline getirme geleneğini sürdürüyor. Son olarak aralarında sanatçı ve akademisyenlerin bulunduğu bir dizi insanı hedef gösteren Akit "İşte ateist olduğunu açıklayan oyuncular! İslam'a ve Müslümanlara hakaret edenler de var" manşetini kullandı.

Yeni Akit'in haberinde oyuncu İlyas Salman alkolik ve inançlara küfreden birisi olarak yansıtılırken Levent Üzümcü, Emin Gürsoy ve Erkan Can'ın evrim teorisini destekleyen bir videoda yer aldıkları vurgulanarak “İnancı olan tüm insanlara cahil dedikleri” iddia edildi.

Yandaş gazete, Pelin Batu'nun “Ateistim ama, çoğu insandan dindarım” sözünü hatırlatırken, Sivas'ta katledilen Aziz Nesin’i ise katliamın sorumlusuymuş gibi gösterdi. Nesin hakkında "Sivas'ta Madımak Provokasyonu'yla elim bir olayın fitilini ateşleyen Aziz Nesin de ateist olduğunu bir çok yerde söyledi" diyerek ölümünden sonra bile hedef gösterdi.

Yine Prof. Dr. Celal Şengör'ün Ahmet Hakan'a yazdığı mektubu kaynak gösterilerek “Ben bir ateistim. Tüm dinlerin insanlığa büyük zararlar verdikleri kanaatindeyim” sözleri de gerici Akit gazetesinin sayfalarında yer aldı.