AKP’liler “Açız” diyen köylüye saldırdı

AKP’liler, Konya Ereğli Çiller köyünde bir kahvehanede seçim çalışması yaparken “Açız” diyen köylüye saldırıp boğazını sıktı.

AKP’liler dün Konya Ereğli Çiller köyünde bir kahvehanede seçim propagandası yapmaya çalışırken, köylülerin tepkileriyle karşılaştılar.

Sözcü gazetesinden Mehmet Ali Kayacı’nın haberine göre bir köylü “16 yıldır bu hükümet bir tane fabrika açtıysa kimliği bırakıyorum, Ak Parti’ye yarın üyeliğimi başlatıyorum. Hadi gösterin. Bir tane fabrika açtıysanız. Boş verin. İnsanları kandırmayın biz perişanız, tarlamız satılıyor, ineğimiz satılıyor, açız” dedi. Kahvehanede başka köylüler de “açız” derken, bulunan bir AKP’linin “Arkadaşlar, arayı buluruz. Gün geliyor, Türkiye’yi kıskaç altına alıyorlar, ekonomimiz daralıyor” sözleri üzerine bir köylü, “Niye kıskaç altına giriyoruz. Amerika’dan bahsediyorsunuz, İncirlik Üssü’nü boşaltsın. Elçisini kovalayalım gitsin” dedi.

Bunun üzerine AKP’lilerle köylüler arasında arbede yaşandı. Genç AKP’li bir saldırganın, bir köylünün boğazını sıktığı belirtiliyor.