Bir kez daha seçim hileleri devrede

AKP iktidarı seçim hileleri kapsamında olmayan binalara, binaların olmayan katlarına seçmen kaydediyor.

AKP iktidarının son birkaç seçimdir özellikle devreye koyduğu seçim hileleri önümüzdeki yerel seçimler için de devreye girdi.

Son olarak Iğdır merkezde bulunan 38 odalı polis evine 374 seçmenin kayıtlı olduğu ortaya çıktı. Resmi olarak sadece 7 kişinin bu adreste ikamet ettiği belirtildi.

İstanbul Beyoğlu’ndaki Cihangir’de ise bir taksi durağı, boş bir bina ve 4 katlı bir binanın 5. katına “seçmen” kaydedildiği açığa çıktı.

Cihangir’deki Havyar Sokak’ta bulunan 48 numaralı binada oturan bir kişinin işlem yapmak için gittiği muhtarlıkta, 5. katta oturanların kendisine sorulması üzerine binanın olmayan 5. katına seçmen kaydedildiği ortaya çıktı.

Yine bölgedeki bir taksi durağının bulunduğu alanda olmayan bir binanın göründüğü ve burada da gerçekte var olmayan seçmenlerin kaydedildiği öğrenildi.

Üsküdar’daki Selimiye Mahallesi’nde ise inşaatı süren ve boş olan bir binada 43 seçmenin kayıtlı olduğu belirlendi. Yanı sıra bu bölgedeki 90-100 metrekarelik binalarda, seçmen kayıtlarına göre onlarca farklı soyadlı insanın kaldığı yer alıyor.

Urfa’nın Halfeti ilçesinde ise yine boş ve kullanılamaz halde olan binalarda ikamet edenlerin göründüğü öğrenilirken, kayıtlı görünen kişilerin hepsinin 18 yaşından büyük olması dikkat çekti. İlçeye bağlı Saylakkaya mahallesinde ise 550 olan seçmen sayısının 736’ya çıktığı belirtildi.