Gazi’deki polis cinayeti davası devam etti

Gazi’de iki gencin polis tarafından katledilmesiyle ilgili 4 polisin yargılandığı dava bugün devam etti. Katliam yerinde keşif yapılmasına karar verilerek bir sonraki duruşma 27 Haziran’a ertelendi.

İstanbul Gazi Mahallesi’nde bulunan Kent Ormanı girişinde 14 Nisan 2017 tarihinde “dur” ihtarına uymadıkları bahanesiyle polis tarafından katledilen Barış Kerem ve Oğuzhan Erkul’un katilleri hakkındaki davanın 5. duruşması görüldü.

Çağlayan’da bulunan İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya “Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve birden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet vermek” iddiasıyla tutuksuz yargılanan katil polisler katılmadı.

Kerem ve Erkul ailelerinin avukatı Meral Hanbayat otopsi raporu ile Adli Tıp raporunun birbiriyle uyuşmadığına dikkat çeken Av. Hanbayat, otopsiye göre kurşunun Kerem’in sol bacağından girdiği, uzmanlık raporunda ise “sağ bacak” diye yazdığı örneğini verdi. Av. Hanbayat, bir an önce olay yerinde keşif yapılması ve keşif sonrasında Adli Tıp’tan yeniden rapor alınması taleplerinde bulundu.

Savcı da keşif talebinin kabulüne karar verilmesini isterken, mahkeme heyeti keşif için 19 Nisan tarihini belirleyerek, bir sonraki duruşmayı 27 Haziran’a erteledi.