Teslim Demir (Sinan) yoldaşı uğurluyoruz!

Türkiye devrimci hareketinin yarım asırlık çınarı Teslim Demir (Sinan) yoldaşı sonsuzluğa uğurluyoruz.

Türkiye devrimci hareketinin en eski kadrolarından biri olan Teslim Demir (Sinan) yoldaşımız yakalandığı kanser hastalığının ardından 29 Eylül 2018 tarihinde Almanya’da hayata gözlerini yummuştur. Bürokratik işlemlerin ve orada yapılacak anmanın ardından kendi vasiyetine uygun olarak Buca Cemevi’nde düzenlenecek tören sonrasında Kaynaklar Mezarlığı’nda sonsuzluğa uğurlanacaktır. 

EKİM hareketi ve TKİP’nin kurucu kadrolarından biri olan Sinan yoldaş, biz yoldaşlarına ve ailesine gelen başsağlığı mesajlarının da tanıklık ettiği gibi, siyasal yaşamı ve mücadelesi yalnız bir partiye sığamayacak türden devrimcilerin nadir örneklerinden biridir. 50 yıllık kesintisiz mücadele yaşamı yalnız kararlılık ve inancın, mücadeleye sonsuz bağlılığın değil, siper yoldaşlığının, devrimci değer ve ilkelere sadakatin özlü örnekleri ile doludur.  

Bütün devrimci, demokrat, ilerici güçleri, uğruna bir ömür boyu mücadele ettiği işçileri, gençleri, kadınları, tüm emekçi halkımızı, Türkiye devrimci hareketinin bu yarım asırlık çınarını, zor dönem devrimcisini uğurlamak için düzenlenecek törene davet ediyoruz. 

Tarih: 7 Ekim Pazar 
Yer: Buca Cemevi
Adres:
203/30 sok. Kuruçeşme/Buca-İZMİR
Saat:
13.00 

Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu