Gebze-Halkalı tren hattında “kaza”: İki işçi yaralı

İstanbul’da seçimler öncesinde açılış şovuna yetiştirilmek istenen tren hattı üzerinde çalışmasına devam eden iki araç çarpıştı, iki işçi yaralandı.

AKP şefleri “demiryolu politikaları” ile övünmeye devam ederken, demiryollu hatlarında gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle meydana gelen “kaza”ların ardı arkası kesilmiyor.

Yerel seçimler dolayısıyla “açılış şovu” için yetiştirilmeye çalışılan Gebze-Halkalı hattında bugün iki araç çarpıştı.

Sabah saatlerinde Florya yakınlarında deneme sürüşü yapan demir yolu aracı ile elektrik hattını döşeyen araç kafa kafaya çarpıştı. İki işçinin yaralandığı “kaza”yla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “araçtan atlama sonucu iki işçi yaralanmıştır” denilerek demagojiden de geri durulmadı.

Bakanlığın açıklamasında “Bugün saat 09:30 sularında demiryolu trafiğine kapalı olan Kazlıçeşme -Halkalı şantiyesi demiryolu güzergahının Florya -Akvaryum kesimine bir UNİMOG iş makinesi ile bir katener aracı çalışma ve malzeme taşımak üzere hatta girmiştir. Söz konusu iki iş makinesi birbiriyle çarpışmış ve olay sonucunda araçtan atlama sonucu iki işçi yaralanmıştır” ifadeleri yer aldı.