Şişli Belediyesi işçileri açlık grevine başladı

Şişli Belediyesi’nde ücretlerini alamadıkları için iş bırakma eylemlerinden sonra dün Şişli Belediyesi önünde açlık grevine başladılar. İşçiler açlık grevini ücretleri ödenene dek sürdüreceklerini belirtiyorlar.

Şişli Belediyesi’nde ödenmeyen ücretlerini almak için önceki günlerde iş bırakma eylemi yapan temizlik işçileri, dün de belediye önünde açlık grevine başladı.

Temizlik işçileri, Şişli Belediyesi'nin Şubat ayı ücret ödemesini yapmadığı için iş bırakmışlardı. İş bırakma eylemi Genel-İş Sendikası’nın merkezi kararıyla sonlandırılmıştı. İşçiler, eylemlerinin sonlandırılmasından sonra sendika ve belediye yönetimi arasında yapılan görüşmeye dair bilgilendirilmediklerini belirtti.

Bunun üzerine işçiler ücretleri ödenene kadar sürdürmek üzerine açlık grevine başladılar. Açlık grevi eylemi başlarken Genel-İş İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Zeynel Yiğit, ücretler ödenene dek açlık grevinin süreceği yönünde açıklama yaptı.

Yiğit, belediyeyle ücretlerin ödenmesi ile ilgili görüşme taleplerinin olduğunu fakat sonuç alamayınca iş bırakma eylemi yaptıklarını dile getirerek, sendikaları tarafından alınan kararla iş bırakma eylemini sonlandırdıklarını, buna karşın kendilerine ücretlerin ödenmesi konusunda bilgi verilmediğini ifade etti.